Zpět do obchodu

Registrace

FAQs

Jak se nechat testovat?

Pro kompletní provedení testu protilátek je zapotřebí provést samoodběr (samoodběrová sada) a následně laboratorní vyhodnocení (aktivace). Více informací najdete v sekci Jak se otestovat.

Jak mi bude doručen výsledek?

Výsledek přijde do 72 hod od doručení do laboratoře na Vámi uvedený email v objednávce.

Kde si mohu zkontrolovat, zda doručujete na mojí adresu?

Aktuální doručování probíhá pouze na území hlavního města Prahy. 

Kde naleznu sběrná místa, kam mohu test po jeho aktivaci vhodit, aby se dostal do laboratoře?

Rozmístění sběrných boxů naleznete zde (odkaz na seznam boxů).

Co jsou protilátky IgG?

Protilátky IgG se v těle začínají tvořit přibližně za 2-3 týdny po prodělání nemoci COVID-19 (způsobené virem SARS-CoV-2) nebo po vakcinaci (očkování) proti onemocnění COVID-19. Přítomnost těchto protilátek v těle významně snižuje riziko onemocnění COVID-19 a závažnost jejího průběhu.

Mohu testem protilátek IgG zjistit přítomnost viru SARS-CoV-2 v těle?

Bohužel ne, testujeme pouze protilátky proti němu. K přímému průkazu viru v těle slouží jiné testy, například PCR test nebo testy na přítomnost virového antigenu.

Pokud mám pozitivní protilátky, znamená to, že se již nemohu nakazit?

Hladina protilátek, která by spolehlivě chránila před onemocněním COVID-19 není přesně známa. V případě pozitivního testu protilátek IgG tedy nelze zaručit, že se nenakazíte virem SARS-CoV-2. Obecně lze říci, že s rostoucí hladinou protilátek by mělo riziko onemocnění klesat. Neznamená to ovšem, že i menší množství protilátek nemůže působit ochranně. 

Prodělal jsem onemocnění COVID-19, mám se nechat očkovat?

Pokud protilátky nebyly v těle prokázány je vakcinace doporučena. Vakcinaci je vždy vhodně konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem. 

Prodělal jsem onemocnění COVID-19 ale mám negativní test protilátek.

Po prodělání lehčí formy nemoci COVID-19 se obvykle tvoří menší množství protilátek než u nemoci s těžším průběhem. Množství vytvořených protilátek navíc po onemocnění obvykle v řádu měsíců postupně klesá. Nález protilátek tak v závislosti na průběhu onemocnění a načasování odběru může být i po prodělání negativní. 

Je laboratorní vyšetření přesnější než rychlotesty na protilátky?

Pro stanovení protilátek je laboratorní metoda rozhodně vhodnější. Rychlotesty na protilátky nelze, vzhledem k jejich nízké citlivosti a specificitě doporučit.

Zpět do obchodu